Zayıflamak

Bu programın gıdalara düşkünlüğünüzü azaltabilmesinin tek kuralı 4 gün ara ile yapılan iki seansı içeren 10 gün boyunca üzerinde çalışılan gıda grubunun ‘hiç' tüketilmem sidir. Yani buğday içeren gıdaların ve beraberinde yulaf ya da çavdarın, beyaz pirinç, patates ve şekerli gıdaların 10 gün süresince hiç alınmaması, bu süre içinde özellikle bol bol su içilmesi tek kurakmızdır.

İLK 10 GÜN
Buğday ya da buğday unu içeren gıdalar, yulaf, çavdar, pirinç, patates ve tatlılar yenilmemelidir. Bakliyatlar ve meyveler (eğer size aksi söylenmedi ise) sınırlı olarak tüketilebilir. Diğer yiyecekler ise serbest olarak tüketilebilir. Bu hafta içerisinde iki seans yapılmalıdır.

10 GÜN-21 GÜN ARASI
Bazı sabahlar 'yulaf ezmesi' öğünü başlayacak. Diğer kurallar ise ilk haftanın aynısı... 10. günün sonrası için yapılmış öneriler terapilerin etkinliği açısından artık ilk haftadaki kadar ‘olmazsa olmaz1 bir zorunluluk değildir. Ancak, artık kolayca yapabildiğinizi gördüğünüz bu yeni yeme düzenine hiç bozmadan devam etmenizi öneriyoruz.

21 GÜNDEN SONRA
İlk günlerden başlamak üzere, zaman geçtikçe yeni beslenme alışkanlığının oturduğunu ve diyet yapıyor hissi olmadan, neredeyse otomatik olarak az yediğinizi, iştahınızın eskiye nazaran çok daha az ve kontrol edilebilir olduğunu görüyor olmalısınız. Bundan sonra, edindiğiniz bu yeni yeme alışkanlığına olabildiğince sadık kalarak devam etmenizi rica ediyoruz. Bunun hiç zor olmadığını göreceksiniz.

Bu aşamada size verilmiş olan seanslar yeterli olabilir ve siz dışandan herhangi bir destek almadan kilo vermeye devam edebilirsiniz. Birçok kişinin yaptığı budur ancak bazı kişilerin süreç içerisinde aynı ya da farklı içerikteki programlar (örneğin duygusal dengenin sağlanmasına yönelik seanslar, selülit giderme veya bölgesel incelmeyi kolaylaştırmaya yönelik uygulamalar) ile desteklenmesi gerekiyor olabilir.

Zaman içinde, iştahınızı kontrol edemediğiniz ve yeme ihtiyacının artmaya başladığım hissettiğiniz bir durum olursa sizi hemen yeni bir seans için merkezimize bekliyoruz.

Sık sorulan sorular

SU: En önemli içeceğiniz sudur... Kaliteli su içmek vücudunuzu temizlemenin olmazsa olmaz yoludur. Rezonans terapilerinin yapıldığı haftalarda normalde içtiğiniz miktarın üzerine 1.5-2 litre daha fazla içmenizi özellikle öneriyoruz. Susama hissini çoğu kez açlık hissi ile karıştınyoruz. Lütfen bolca su içiniz...

ÇAY: Bitki çaylan ya da normal siyah çay rahatlıkla kullanılabilir. Bir sınırlama bulunmuyor.

KAHVE: Türk kahvesi her gün 1 ya da 2 kez özellikle önerilir. Granüllü kahveleri ise sadece alışkanlığınız varsa ve aşın kaçmamak kaydıyla kremasız olarak tüketebilirsiniz.

KOLA: Kolaya düşkünlük hali varsa ve bu durum ilk seanstan sonra hala devam ediyorsa lütfen bize hatırlatınız ki ikinci seansta frekans silmeleri sırasmda kola örneğini de kullanalım. Kola, diyet kola ya da diğer asitli-gazlı içecekler en az ilk 14 gün kullanılmamalıdır.

ALKOL: İlk 10 gün hiç alınmamalıdır. Eğer sizin için çok önemliyse 10 günün sonrasmda sadece bazen ve kontrollü olarak. Bunun yarımda eğer isterseniz, alkol alışkanlığım gidermek için de programımızın olduğunu hatırlatıyoruz. Dilerseniz sadece alkol üzerinden yapılan seanslar da talep edebilirsiniz...

ÇAY ŞEKERİ: İlk 10 gün şeker ya da şeker benzerleri hiç kullanılmamalıdır ilk 10 günün sonrasmda şeker yerine 'stevia' ya da 'agave şurubu' gibi şeker benzeri doğal ekstreler sadece zorunlu hallerde ve sınırlı olarak kullanılabilir. Kimyasal ya da doğal olarak sunulan diğer hiçbir tatlandırıcı kullanılmamalıdır.

TUZ: Eğer çok tuz tüketiyorsanız ikinci seansta tuzun özellikle kullanılmasını isteyiniz ve seans sonrasmda üç dört gün tuzdan özellikle uzak kalmaya gayret ediniz. Rafine tuz yerine deniz tuzu, doğal kaya tuzu ya da gerçek himalaya tuzu kullanmanızı öneriyoruz.

ÇİKOLATA: İlk 10 gün içinde uzak durulmalıdır. Sonrasında ise kontrollü olarak ve sadece yüksek kakaolu bitter çikolata olarak yenilebilir.

MEYVELER: Fazla şeker içerdikleri unutulmamalıdır, 'sadece bazen” olarak yenilebilir. Meyveleri seçerken lif içeriği yüksek olanlar tercih edilmelidir. Örneğin muz, incir, kavun, karpuz, üzüm tercih edilmemeli ve yenilen miktara özen gösterilmelidir. Hazır meyve sularım hiçbir şekilde önermiyoruz.

Şimdi İletişime Geçin!