Dermapen

Dermapen Nedir?

Sivilce izleri, gözeneklerin aşırı açıklığı veya kapalı olması ve ciltteki renk farklılıkları, en çok rastlanılan cilt problemleridir. Ayrıca ölü derilerin atılamaması da çoğu zaman sağlıksız bir cilt görünümüne neden olur. Dermapen ise tüm bu cilt problemlerine tek başına çözüm getirebilen etkili bir yöntemdir. Cildin yenilenmesini ve salgılanan kolajen miktarını artırması ile bilinen Dermapen, cilt ile birlikte saç derisinde de sıklıkla uygulanır. Ayrıca sertleşmiş el ve ayak derisinin yenilenmesi ve doku hasarı oluşan bölgelerde onarımın hızlandırılması için de dermapen uygulamasına sıkça başvurulur.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dermapen uygulamasından önce cildin çok iyi bir şekilde arındırılması gerekir. Bu nedenle işlem öncesinde varsa makyaj kalıntıları tamamen temizlenir ve bazı solüsyonlar kullanılarak cilt yüzeyi dezenfekte edilir. Dermapen uygulamasında yoğunlaşılacak olan bölge belirlenir ve ilgili bölgede mikro kanallar açılır. Açılan mikro kanallar sayesinde, acı hissiyatı minimuma indirilerek, cilt durumuna göre uygulanacak cilt ürünlerinin çok daha hızlı bir şekilde emilmesi amaçlanır.
Dermapen işlemi yapılmadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmak şarttır. Ciltteki hasarın türü ve boyutu, dermapen uygulaması yapılacak olan bireyin yaşı ve cilt karakteristikleri, işlemin kaç seansta bitirileceğini belirlemede son derece önemlidir. Dermapen uygulaması genellikle 3 ile 5 seans arası sürer ve her bir seans arasında 3 veya 4 hafta ara verilir. Ciltteki hasar boyutunun çok fazla olduğu durumlarda ise seans sayısı uzman tavsiyesi dâhilinde 7 seansa kadar çıkartılabilir. Uygulama esnasında önemli olan bir diğer konu ise, uygulamayı yapacak olan kişinin uzman olup olmadığıdır.

Dermapen Uygulaması Kimlere Yapılır?

Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesi ve radyo frekansı, lazer veya ısı cihazı kullanılmaması nedeniyle dermapen uygulaması her yaştan birey için uygundur. Sivilce izlerinden kurtulmak isteyen, cilt kırışıklıklarının önüne geçmek isteyen veya daha sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmak isteyen herkes dermapen uygulaması yaptırabilir. Erkeklerde ise dermapen genellikle saçlı derinin onarımı için kullanılır. Saç köklerinin zayıflaması ve kepek problemi, saça uygulanacak 2 veya 3 seanslık dermapen ile kolayca aşılabilir.

Şimdi İletişime Geçin!